Kaip Išsirinkti Minkštus Baldus

Nors interjero mados ir polėkiai keičiasi kone kasdien, yra detalių, kurios išlieka tikra klasika. Ne paslaptis, kad nei vienas savo būsto neįsivaizduojame be minkštų baldų: ar tai jų komplektų, ar tai pavienės minkštos sofos. Tačiau nors minkštosios interjero detalės yra klasika, neretai kyla sunkumų jas išsirenkant. Šiame straipsnyje yra dalijamasi patarimais, kurie, tikimasi, padės jums išsirinkti tinkamus minkštus baldus.

Vidinė Baldų Konstrukcija

Vienas svarbiausių kriterijų, renkantis naujus minkštuosius baldus, – tai vidinė baldų konstrukcija. Šiomis dienomis, kuomet baldų gausybė yra begalinė, gali būti sunku išsirinkti patį tinkamiausią baldą. Tačiau pravartu atsiminti, jog baldo konstrukcija privalo išlikti reikšmingiausiu kriterijumi. Pavyzdine konstrukcija yra laikoma ta, kuri sukurta iš lapuočių medienos: tai gali būti beržas, uosis ar klevas. Šio tipo mediena pasižymi didžiausiu tvarumu ir ilgaamžiškumu. Tiesa, kai kurioms detalėms tinka ir spygliuočių, pavyzdžiui, eglės, pušies, mediena, tačiau šie medžiai laikytini silpnesniais ir ne tokiais kokybiškais. Todėl jei baldo karkasas yra pagamintas iš lapuočių medienos, žinokite – tai tvarus ir kokybiškas baldas.

Taip pat yra svarbu išsiaiškinti, kokiomis jungtimis baldų detalės yra susietos. Štai populiariausios jungtys yra šios: elastiniai diržai ir spyruoklės. Modernumo gaires atitinkantys baldai dažniausiai bus sukurti naudojant minėtuosius elastinius diržus, kurie leis baldams būti komfortiškesniems. Elastiniai diržai, jungiantys vidines baldų detales, priešingai nei spyruoklės, yra linkę neleisti garsų, nedeformuoti baldo, neleisti atsirasti įdubimams.

Minkštoji Dalis

Svarbi detalė yra ir paties baldo užpildymas. Šiandien yra dažnai keliamas klausimas:  porolonas ar pūkai? Deja, vienareikšmio atsakymo nėra. Štai jei baldas yra užpildytas pūkais, jis savaime bus minkštesnis, patogesnis, kitais žodžiais tariant – bus norima į jį „įgriūti“. Kita vertus, toks baldas greitai „išsisėdi“, todėl reikia jį nuolatos purenti. Priešingai, iš porolono pagamintas baldas bus kietesnis, mažiau komfortiškas, tačiau nekils bėdų dėl „išsėdėjimo“.

Porolono ir pūkų dvikovoje reikšmingą žodį lemia ir šeimos narių alerginės reakcijos į šias dvi medžiagas. Renkantis baldus, patartina pasidomėti ne tik karkaso stiprumu, patvarumu, bet ir minkštąja dalimi – užpildymu, komfortiškumu ir alergenais.

Apmušalai

Įsitikinus, kad baldo vidinė struktūra yra patvari, kad detalių jungtys – ilgaamžės, galima pereiti prie baldų apmušalų pasirinkimo. Pirmiausia yra patartina nuspręsti, ar norite baldų, apvilktų tekstilės audiniu, ar natūralia oda. Šis kriterijus labai aiškiai padės apsispręsti, į kokius baldus dairytis ir sumažins nereikalingą paiešką. Viena vertus, odiniai baldai visuomet sukuria gracijos ir ramybės jausmą būste. Šiltos pastelinės odinių baldų spalvos – tikra klasika. Kita vertus, sintetinės tekstilės audiniai yra lygiaverčiai odai – jie kokybiški ir derantys. Tiesa, kuo tekstilės audimas yra tankesnis, tuo audinys bus patvaresnis, taigi ir pats baldas ilgaamžiškesnis.

Kad būtų galima sėkmingai pasirinkti norimo apmušalo spalvą, yra pravartu pasiskolinti odos ar tekstilės pluoštų paletę ir, parsinešus ją namo, apžiūrėti. Dažnai prekybos centro apšvietimas kardinaliai skiriasi nuo apšvietimo, „krentančio“ namuose, todėl būtina pamatyti audinį toje šviesoje, kurioje jis ir bus matomas.

Dar vienas patarimas – nebijoti šviesių spalvų. Ilgą laiką buvo laikytasi stereotipo: „namuose jokių šviesių baldų!”, tačiau tokis požiūris jau yra pasenęs. Balta, kreminė ar smėlio spalvos – jos tokios laukiamos kiekvieno būsto interjere. Tarsi užbėgdami įvykiams už akių, žmonės tarsi bando save apsaugoti nuo galimų dėmių, augintinių įbrėžimų ar išblukimų. Tačiau šiandien yra plačiai žinomi audiniai, kurie atsparūs visiems išvardintiems pavojams.

Pagalvės

Minkštiesiems būsto baldams pagalvės – kaip uogos ant torto: jos ne tik apjungia interjerą į vieną visumą, bet suteikia nepalyginamo patogumo. Tik dažnai kyla klausimas, kokias pagalves pasirinkti? Apskritai, yra skiriamos dvi pagalvių rūšys: atskiriamos ir stacionariosios. Pirmosios minkštųjų baldų pagalvės užtikrins švarą – mat tokių pagalvių užvalkalai gali būti skalbiami, keičiami ir tinkamai prižiūrimi. Kita vertus, atskiriamos pagalvės gali atrodyti kiek chaotiškai. Kitas variantas – tai stacionariosios minkštųjų baldų pagalvės. Paprastai jos yra komfortiškesnės už atskiriamąsias, padeda palaikyti tvarkingą baldų išvaizdą. Nejudinant pagalvių, jų neskalbiant, yra užtikrinamas pagalvių audinio patvarumas ir kokybė.

lt_LTLithuanian
Slinkti į viršų