Pagrindinės Svetainės Interjero Klaidos

Vitmedis

Nors svetainė dažniausiai yra suvokiama kaip svečių priėmimo ir laisvalaikio zonos kambarys, tačiau tai yra ir pati svarbiausia būsto erdvė. Mat svetainėje, priešingai nei kituose kambariuose, yra būtina suderinti ir estetiką, ir komfortą. Tačiau natūralu, jog planuojant svetainę, pasitaiko nemažai stiliaus klaidų. Šiame straipsnyje šios klaidos bus aptartos.

Baldai

Dar nuo seno yra žinomas didelių ir masyvių baldų komplektų vajus. Neretai naujai įrenginėjamą svetainę yra norima apstatyti sunkiais baldais, kurie turėtų suteikti didybės ir puošnumo jausmą. Deja. Būtent sprendimas pirkti tokio tipažo baldus yra suvoktinas kaip viena didžiausių svetainės interjero klaidų, kurių reikia vengti – juk dideli baldai ne tik nesuteikia jaukumo, bet ir sumažina svetainės patalpų erdvę, apriboja laisvo judėjimo galimybes. Šią didelių baldų klaidą yra siūloma taisyti renkantis mažesnius, tačiau lygiai taip pat funkcionalius baldus. Tinkamų proporcijų baldai sukurs jaukumo, artumo atmosferą, taip pat bus funkcionalūs ir prilygs anksčiau taip mėgstamiems dideliems baldams. Kita vertus, yra svarbu prisiminti, jog kiekvienas baldas, esantis kambaryje, neturėtų rėžti akies: yra svarbu apstatyti kambarį taip, kad būtų vos vienas ar keli centriniai objektai.

Apšvietimas

Dažnai įrenginėjamo kambario apšvietimui yra skiriama per mažai dėmesio – ir vėl jaučiama anuometinių laikų įtaka. Anksčiau svetainės kambaryje buvo kabinamas vienas, bet masyvus, ištaigingas ir prabangus šviestuvas. Būtent su tokia kambario apšvietimo schema yra norima „išsisukti“ ir šiandien, tačiau atminkite – tinkamai ir racionaliai įrengtas apšvietimas nulemia svetainės kambario jaukumą ir užtikrina jūsų emocinę gerovę. „Vieno šviestuvo“ klaidą yra patartina taisyti naudojant kiek mažesnius, prie skirtingų sienų tvirtinamus šviestuvus, kurie skleistų kiek blausią, jaukią šviesą. Tiesa, svetainės zona dažnai yra naudojama ir kaip darbo vieta, todėl tokiu atveju reikiamą apšvietimą suteiks žavus toršeras. Taip pat, planuojant svetainės apšvietimą, yra svarbu suvokti kambario funkciją: mat jeigu svetainėje leidžiate tik vakarus, apšvietimas gali būti ne toks ryškus, siūlytinos žvakės.

Detalės

Nors minimalaus svetainės interjero idėjos tampa vis populiaresnės, vis dar pasitaiko stiliaus suklydimų naudojant detales. Žinoma, niekas nedrįs prieštarauti – smulkios stiliaus detalės yra viena patogiausių interjero puošybos priemonių: jos tinkamos naudoti ir tada, kai norima sukurti atitinkamą interjero koloritą, ir tada, kai reikia užpildyti tuščias erdves. Tačiau toji riba tarp skoningo detalių išdėstymo ir neapgalvoto kambario apkrovimo yra išties siaura. Per daug smulkių daiktų ir puošybos – tai viena šiurkščiausių kuriamo svetainės interjero klaidų. Yra patariama vengti gausiai fotografijomis nukrautų lentynų, dulkes renkančių suvenyrų ar didelių indų servisų. Taip pat, siūlytina atsisakyti dirbtinių gėlių – šios detalės nesukurs norimo jaukumo ir malonios atmosferos.

Vizualizacija

Tinkamų baldų ir sumanaus apšvietimo klausimai – dar ne viskas. Idealiam ir akį džiuginančiam svetainės interjerui yra svarbi ir spalvinė gama, ir tikslingas baldų išdėstymas. Dažna vizualizacijos klaida – itin ryškios spalvos ir spalvų gausa. Norint sukurti jaukų svetainės interjerą, yra siūloma rinktis pastelines, švelnias spalvas, kurios ramintų. Jei yra pasirenkama svetainę marginti keliomis spalvomis, yra be galo svarbu itin kruopščiai jas suderinti. Ne mažiau svarbi yra ir baldų lokacija kambaryje: štai vien pasieniais sustatyti baldai sukurs nejaukią, lyg kambaryje tvyrančią įtampą, o susirinkę svečiai nesijaus maloniai – mat atstumas tarp baldų bus per didelis. Kita vertus, yra svarbu „nesumalti“ baldų į vieną vietą: po televizoriumi nereikėtų dėti židinio ar akvariumo, nes tokiu atveju nei vienas baldas pilnai neatliks savo funkcijos svetainėje.