Svajonių miegamojo ABC

miegamojo baldai

Miegamasis – svarbi būsto erdvė

Kiekviename bute ar name neišvengiamai yra miegamojo zona – erdvė, kurioje yra miegama ir ilsimasi. Nors šis poilsio oaze vadinamas kambarys yra be galo svarbus, neretai apie jo interjerą ir stilių yra pamirštama – daugiau dėmesio skiriama virtuvei ar svetainei, kurioje priimami svečiai, patiekiamas maistas. Deja, teisingas miegamojo įkūrimas yra labai svarbus – nuo šio kambario interjero priklausys Jūsų miego ir poilsio kokybė, nuotaika ir nusiteikimas dienos darbams. Štai keli patarimai, padėsiantys suplanuoti ir įsirengti svajonių miegamąjį.

Erdvės ir langų planavimas

Erdvus ir didelis miegamasis – kone kiekvienų naujakurių svajonė. Jau nuo seno yra žinoma, kad kuo erdvesnė ir platesnė yra patalpa, tuo geriau joje žmogus jaučiasi, jo judesiai ir mintys nėra varžomi. Planuojant miego kambario matmenis, yra rekomenduotina jam paskirti apie 20 kv.m. – manoma, kad būtent toks plotas yra jaukiausias ir patogiausias. Tačiau kyla klausimas – o ką gi daryti, jei nėra galimybių suplanuoti erdvaus miegamojo? Toks klausimas yra itin dažnas šiomis dienomis, kuomet būstai yra optimalūs, tačiau nepasižymintys didelėmis erdvėmis. Nereikėtų nusiminti – ši situacija turi racionalų sprendimą. Į pagalbą galite pasitelkti didelius langus, kurie sukurs vizualiai didesnę miegamojo erdvę, taip pat aprūpins kambarį šviesa. Tiesa, yra siūloma langus įrengti rytinėje kambario pusėje – mat rytinės saulės spinduliai padės pradėti dieną žvaliai ir džiaugsmingai.

Provanso interjeras

Nors pastaruoju metu vis labiau populiarėja minimalistinio ir šalto interjero bumas, jis patinka tikrai ne visiems – dauguma yra išsiilgę šiltų spalvų ir mažų statulėlių savo miegamajame. Prancūzijoje išpopuliarėjęs Provanso interjeras suteikia jaukumo, nuramina ir džiugina. Tokio pobūdžio stilistikai kambaryje reikėtų naudoti šiltas, kiek išblukusias spalvas: pieno, alyvuogių ar rožinę. Taip pat labai svarbūs ir audiniai – į miegamojo interjerą įvesite neabejotiną pavasario nuotaiką, jei naudosite lino, medvilnės ar šilko audinius. Tiesa, Provanso stilių geriausiai atspindės gėlėti audiniai. Prancūziško tipo kambarys turėtų bent kiek dvelkti senove, todėl patartina rinktis sendintų grindų variantą. Dekupažo technika dailintos detalės, mažos statulėlės, gėlės ir toršerai – tai komponentai, praturtinsiantys Jūsų prancūziškąjį miegamąjį.

Centrinis objektas – lova

Miegamojo interjero žinovai siūlo optimalų variantą – aplink lovą palikti bent 60 cm erdvės, skirtos laisvam vaikščiojimui ar kiliminei dangai. Tačiau vėlgi kyla klausimas – ką gi daryti, jei miegamojo kambario išmatavimai yra kur kas mažesni? Kad ir koks, regis, mažas bebūtų Jūsų miegamasis, nebijokite rinktis didelę lovą – juk miego kokybė yra suvis vertingiausia. Tokiu atveju tuščios erdvės aplink lovą gali ir nelikti ar, priešingai, lova gali būti pristumta prie sienos, taip sutaupant vietos kambaryje. Taip pat, pasirinkę didelę lovą, galite paversti ją pagrindine kambario interjero detale – ryškios lovatiesės, įvairiaspalvės pagalvėlės ar didinga lovos sienelė sukurs tokį vaizdą, kokio norėsite. Tiesa, rekomenduotina prie lovos patiesti kilimėlį, kad ryte būtų jauku ir šilta išlipti iš lovos.

Šviestuvai

Svajonių miegamajame nepamirškite ir šviestuvų. Pagrindinė taisyklė, kuria reikėtų vadovautis kuriant miegamojo interjerą, tai centrinio šviestuvo svarba. Pamirškite senovinius, gana gremėzdiškus šviestuvus – rinkitės modernius, minimalius skandinaviškus šviestuvus, kurie yra ne tik patogūs naudoti, bet ir labai subtiliai praturtina miegamąjį. Tačiau vien centrinio šviestuvo negana – intymiai miegamojo erdvei užtikrinti yra reikalingi ir šviestuvai virš lovos, galvūgalyje. Tokio tipo šviesa ne tik sukurs jaukią ir ramią atmosferą, bet bus patogūs skaitant ar naršant. Taip pat nepamirškite ir toršerų ant naktinių staliukų – tai puiki interjero detalė.