Kaip susikurti jaukų miegamąjį? Miegamasis – tavo poilsio oazė

Nors planuodami savo namus daug dėmesio skiriame valgomajam ar svečių kambariui, tačiau neretai pamirštame gražiai ir racionaliai suprojektuoto miegamojo svarbą. Pačia bendriausia prasme, poilsiui ir miegui skirto kambario interjeras turėtų būti ramus, lengvas, o detalės – neiššaukiančios. Tik jauki poilsio oazė užtikrins jūsų poilsį ir ramybę.

Svarbiausia – lova

Šis baldas neretai yra nuvertinamas ir suvokiamas tik per patogumo prizmę: štai dauguma renkasi lovą pagal komforto ir dydžio kriterijus. Deja, lova – tai baldas, kuris gali būti naudojamas ne tik miegui, bet ir būti nepakeičiama interjero detale. Besiruošdami planuoti savąjį miego kambarį, įvertinkite, ar norite prabangios lovos, kuri sukurtų didingumo jausmą kambaryje, ar priešingai, rinksitės kuklų lovos baldą, kuris užtikrins paprastumą. Tiesa, svarbu atminti, jog lovos matmenys neturi būti per dideli, antraip neliks vietos laisvam judėjimui ir vaikščiojimui kambaryje, taip pat svarbu palikti erdvės ir kitiems miegamojo baldams. Be abejo, yra siūloma rinktis kokybišką lovą ir investuoti į ją – tik pasirinkę ilgaamžį baldą galėsite džiaugtis netrukdomu poilsiu.

Pagalvės – gražus akcentas

Ne paslaptis, jog kiekvieną miegamojo lovą turi puošti pagalvės. Ši maža kambario detalė suteikia miegamojo kambariui daugiau spalvų ir tarsi atlieka interjero išbaigtumą. Rinkdamiesi miegamojo pagalves, esate laisvi sukurti unikalų interjerą, kuriuo džiaugsitės kasdien. Tiesa, pagalvėlės ant lovos yra naudingos ir tuo, jog galite eksperimentuoti su skirtingais audiniais ir spalvomis – vienas nuo kito išsiskiriantys audiniai padės sukurti atitinkamą kambario nuotaiką ir įvaizdį. Kita vertus, jei esate linkę rinktis paprastumą, pagalvėles galite suderinti su lovos užtiesalu. Žinoma, su pagalvėlėmis nereikėtų persistengti – optimaliausias skaičiaus yra nuo 1 iki 6 pagalvių ant lovos.

Naktinis staliukas – sapnų sergėtojas

Naktinio staliuko būtinybė – tai tarsi nediskutuojama taisyklė, kuria yra vadovaujamasi įsirengiant naują miegamojo interjerą. Įdomu tai, kad tik labai retais atvejais naktinis staliukas išties atlieka savo funkciją – džiugina akį ir sukuria jaukumą kambaryje. Beveik kiekvienas miegamojo kambaryje esantis naktinis staliukas yra nukrautas mažai naudojamais daiktais ar technikos prietaisais, kurie vargiai sukuria jaukią atmosferą ar padeda atsipalaiduoti. Taigi, pirmasis patarimas, kuriuo turėtumėte pasinaudoti, siekdami užtikrinti gerą miegamojo atmosferą, - leiskite jūsų naktiniui staliukui būti ta vieta, ant kurios žydi gėlės, stovi fotografijos ar įmantrus šviestuvas. Taip pat, venkite ant naktinių staliukų laikyti televizoriaus pultelius ar telefonų įkroviklius – šiuos prietaisus geriau sudėkite į tam skirtas dėžes. Atminkite – naktinis staliukas yra maža grožio ir jaukumo oazė, serginti jūsų ramybę ir miegą.

Užuolaidos – miegamojo matmenų kaita

Kiekvienam kambariui, o ypač – miegamajam, yra būtinos užuolaidos, kurios ne tik suteikia privatumo jausmą, bet ir papuošia kambarį, jį apjungia. Deja, dažnai nutinka taip, kad renkantis užuolaidas, fantazijai yra suteikiama neribota laisvė, tačiau svarbu atminti, kad net ir užuolaidų pasirinkimas turi būti paremtas tam tikromis taisyklėmis. Štai viena iš jų – optimali kambario vizualizacija: jei jūsų miegamasis yra mažų išmatavimų, yra siūloma rinktis horizontaliai juostuotas užuolaidas, o erdvesnį kambarį lai padabina užuolaidos su vertikaliomis juostomis. Be abejo, itin svarbus yra ir spalvų derinimas – miegamojo sienoms esant vienspalvėms, kambaryje labiau tiks margos užuolaidos, ir, atvirkščiai, esant raštuotoms sienoms, patariama ieškoti vienspalvių, lengvumą suteikiančių užuolaidų.

Jaukus miegamasis – gero miego garantas

Miegamasis – tai kambarys, kuris neišvengiamai atspindi jūsų asmeniškumą, tai vieta, kurioje galite būti savimi. Tik susikūrę jaukią miegamojo atmosferą ir pritaikę tokį dizainą, kuris išties džiugina akį ir padeda nurimti, galėsite tinkamai pailsėti ir atgauti jėgas.