10 PATARIMŲ KAIP NAMŲ ERDVEI SUTEIKTI JAUKUMO IR IŠSKIRTINUMO

Namai yra šventa vieta. Ramybė, poilsis, atotrūkis nuo negatyvo, prieglobstis - tai tėra tik keletas apibūdinimų su kuriais siejama “namų” sąvoka. Pagal Feng Shui meną, svarbu, jog kiekvienas daiktas namuose turėtų savo vietą, o netgi tam tikras išdėstymas gali lemti geresnį, sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą. Interjeras turi didelės įtakos mūsų gyvenimo kokybei. O ir tai akivaizdu - namai, kuriuose jauku, malonu, - visuomet skleidžia teigiamą energiją, į juos norisi grįžti. O ir tokios aplinkos kūrimas galėtų būti pavadintas tikrų tikriausiu menu - susikurti erdvę, kuri būtų stilinga, išskirtinė ir jauki, - sudėtinga, tačiau įmanoma. Grožio sąvoka šiame kontekste yra pagrindinis kriterijus, kuris pagal kuriančiojo subjektyvumą leidžia kurti stebuklus. Bet visgi kas suteikia namams jaukumo ir išskirtinumo? Kas kartu yra paprasta, bet ypatinga ir žavu, bei suteikia teigiamas asociacijas?

Žaluma

Gamtos ir žmogaus sąsaja yra labai svarbi. Gamta gydo, puoselėja ir saugo mus. Jau vien atlikti tyrimai įrodo, jog gamtos detalės didina produktyvumą, efektyvumą, gerina nuotaiką, o ir žmonės po susirgimų gyja greičiau.  Tai kodėl gi neįtraukus gamtos detalių į interjero kūrimą? Samanų paveikslai, žaliosios samanų ir/ar miško augalų sienos ne tik suteiks išskirtinį interjero akcentą, o ir vers aiktelėti, kadangi vaizdas nepakartojamas. Paprastesnė alternatyva- padidinti augalų kiekį. Tačiau svarbu atminti, kad ne kiekybė, o kokybė šiuo aspektu yra svarbu.  Perkrauti namų aplinkos gėlėmis ir augalais nevertėtų.

Eko dizaino baldai

Kas yra geriau nei puoselėti gamtą ir prisidėti prie jos išsaugojimo? Ekologiški baldai ne tik atrodo stilingai, bet unikalios formos suteikia namams išskirtinumo, gyvybės. Bambukiniai ar kamštinio ąžuolo baldai yra pagaminti iš perdirbtos medienos, todėl puikiai tiks stilingai pasirūpinti aplinkos interjeru. Molio, stiklo, akmens dedamosios baldų gamyboje šiuo metu labai populiaru, o ir kartu išskirtinumo akcentas.

Žvakės

Gana pamirštas aplinkos interjero kūrimo akcentas, tiesa? Įvairių formų ir kvapų žvakės ne tik pagyvins esamą interjerą, įneš naujų pojūčių, o ir kartu suteiks jaukumo bei ramybės, kai tuo tarpu žvakių aromatas ramins sielą. Tad tobulas sprendimas įsigyti geltoną žvakę, kuri bus kaip šviesos spindulys niūrią ar apnikusią dieną ypač rudenio vakarais.

woodwick zvakes

Kilimai

Kieti grindų paviršiai jau ne vienerius metus karaliauja interjero dizaine. Bet tai suteikia griežtumo įspūdį. Norint suteikti aplinkai šiek tiek jaukumo, kilimas būtų tobulas sprendimas. Įvairių spalvų (kuo ryškesnis, tuo daugiau žaismingumo suteiks) ir formų bei medžiagų kilimai visuomet suteikia jaukumo, pagyvina aplinką ir suteikia jai šiltumo įspūdį. Norint suteikti aplinkai įvairovės, patartina naudoti mažesnius kilimėlius.

Spalvos

2019 metų interjero tendencijos diktuoja, jog žalia ir koralinė, yra metų spalvos. Nuostabių spalvų akcentai yra madingi. Tačiau nevalia remtis naujausiomis tendencijomis tik dėl to, jog taip diktuoja mados. Norint atnaujinti aplinką, suteikti jaukumo, svarbu atsižvelgti į esamą interjerą ir tereikia pakoreguoti tik keletą akcentų norint pasiekti tobuliausią ir jūsų gyvenamajai aplinkai pritaikytą sprendimą. Tamsiai žalios, sodrios spalvos akcentai aplinkai suteiks elegancijos ir ją atnaujins. Puikiai tinka, jei sienos baltos. Renkantis akcento detalių atnaujinimo spalvas, svarbu nepamiršti, kad būtų kontrastas tarp derinamų spalvų. Siekiant išvengti stiliaus klaidų derinamos spalvos neturėtų būti viena kitai priešiškos. Norint suteikti norimai aplinkai jaukumo ir išskirtinumo, puikiai tinka ir pastelinės spalvos, kurios suteikia šilumos įspūdį. Kalbant apie sienas labai populiarūs yra fototapetai. Tai naujas akcentas, galintis kambariui ne tik stilingai suteikti gyvybės ir išskirtinumo, bet kartu sustiprinti jaukumą.

Paveikslai

Vienspalvės sienos, o jeigu jos yra baltos, be jokių paveikslų, nuotraukų, atrodo tuščios, sienų griežtumas persmelkia kambarį. Paveikslai ne tik kaip augalai aplinkai suteikia išskirtinumo, aplinkoje jaučiama ypatinga dvasia, ramybė, pilnatvė. Šviesių, pastelinių spalvų, gamtos tematikos paveikslai tam puikiai tiks, kadangi kuriama paveikslo energetika bus ramesnė, jaukesnė. Paveikslo rinkimosi procese svarbu jausti, kad paveikslas teiks džiaugsmą ir jis patinka savininkui. Šiuo atveju draugų ar kitų nuomonė neturėtų būti prioritetas, kadangi dėl skonio nesiginčijama. Taigi atnaujinama patalpa bus jaukesnė, jei paveikslas bus pasirinktas klausant širdies balso. Svarbu atminti, vertikalūs paveikslai paaukština erdvę, kai tuo tarpu horizontalūs praplatina.

Mažiau daiktų

Patogumas yra svarbiausia. O jei aplinka yra patogi, vadinasi, jauki. Per didelis daiktų kiekis kambario erdvei suteikia perkrautos patalpos įspūdį, o neretai kai kurie daiktai tiesiog yra, nes nėra jų kur dėti. Todėl tokiu atveju galbūt reikėtų jų atsikratyti ar padovanoti tiems, kuriems jie patinka? Aplinka atrodo sunki ir vietos trūkumas nesuteikia išskirtinumo, o tuo labiau jaukumo. Todėl puikiam norimos aplinkos atnaujinimui te užteks susitvarkyti esamą aplinką ar daiktus perdėti į kitą vietą.

Apšvietimas

Apšvietimas yra vienas iš interjero akcentų, todėl svarbu šviestuvus taikyti prie esamos aplinkos stiliaus. Norint atnaujinti aplinką ir suteikti jai jaukumo, svarbu, jog skleidžiama šviesa nebūtų per ryški ar per blanki. Siekiant sukurti malonią aplinką, svarbu, jog šviesa nekristų tiesiai į akis, nebūtų per ryški. Svarbu atkreipti dėmesį, ką siekiama akcentuoti. Jeigu tam tikrą aplinką- toje vietoje turėtų būti daugiau šviesos. Dekoratyvinis apšvietimas puikiai tiks sukurti nepakartojamą ir išskirtinę atmosferą- sietynas, dekoratyvinės žvakės, dekoratyviniai šviestuvai tikrai atkreips dėmesį. Žinoma, išskirtinumo suteiks ir šviestuvai, kuriais siekiama išryškinti tam tikrus daiktus- augalų, meno kūrinių šviestuvai, kalėdinės girliandos. O ir kam nepatiktų ištisus metus gyventi kalėdinėmis nuotaikomis?

Akcentas langams

Dažnai yra pamirštama, kiek įtakos turi langai. Jie suteikia aplinkai natūralaus apšvietimo. Kuo daugiau apšvietimo, tuo malonesnė ir jaukesnė aplinka. Užuolaidos suteikia jaukumo ir privatumo. Puikios užuolaidos puikiai papildo ir pabaigia aplinkos interjerą. Puikiai parinktos tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos kambariui suteikia grožio, išskirtinumo ir atnaujina aplinką. Priklausomai nuo esamo interjero ir spalvų reikėtų rinktis ir panašių tonų ir spalvų užuolaidas. Šalti tonai puikiai derės su šaltais, šilti su šiltais. Jaukumui sustiprinti tiks ir aksesuarai ant užuolaidų. Taip pat sunkių užuolaidų nukabinimas ir pakeitimas lengvesnėmis pagelbėtų jaukumui sustiprinti.

Tekstilės pakeitimas

Įvairios staltiesės, sunkūs lovos apklotai, užtiesalai turėtų būti paslėpti ar pakeičiami lengvesniais arba jų iš viso atsisakoma. Staltiesių nereikėtų dėti norint atnaujinti ir suteikti jaukumo, kadangi tai vizualiai erdvę tik sumažina, o kadangi siekiama sukurti didesnės erdvės įspūdį, jų net ir nereikia. Puikiai vizualiam erdvės padidinimui padės veidrodis, todėl reikėtų rinktis didelį. Tad pajutus aplinkos mažumą, didelio veidrodžio įsigijimas pagelbės.