Pagrindiniai principai komfortiškos bei jaukios virtuvės įrengimui

Vitmedis Siauliai virtuves baldai

 

Virtuvė - visuose namuose yra dažniausiai naudojama patalpa. Dažniausiai renkantis virtuvės baldus visi žmonės nori, jog jų virtuvė būtų jauki, komfortiška, taip pat nekelianti nuovargio. Taigi, jeigu norite praleisti daugiau laiko virtuvėje ir nejausti nuovargio, labai svarbu išsirinkti tinkamas spalvas.

Spalvų Pasirinkimas Įrengiant Virvuvę. Virtuvės Baldų Spalvos

Spalvų pasirinkimas yra svarbus ir atsakingas žingsnis, nes svarbu atsižvelgti iškart į keletą momentų, nulemsiančių Jūsų nuotaiką ir patogų gyvenimą. Populiariausios virtuvės spalvos: rudų, geltonų, raudonų, žalių ir mėlynų atspalvių, nors pastelinės spalvos sugrąžino į madą senovišką stilių - kuklią eleganciją. Greta spalvos pasikeitė ir paviršinė struktūra: nuo nerūdijančio plieno peršoko ant natūralios medienos.

Dažyti, plastikiniai, laminuoti ar natūralūs virtuvės baldų fasadai gali būti įvairiausių spalvų, diktuojamų mados ir logikos, spalvos ir faktūros derėjimo, fasadų, stalų, spintelių formos. Spalva turi turėti labai svarbią savybę - universalumą. Geriausia rinktis neutralią spalvą, baltą, pilką, atsisakant ryškių spalvų nes ilgainiui spalva gali pradėti kelti nuovargį. Neutralios spalvos, tokios kaip pilka, balta, neužgožia visko aplink, įsilieja ir prisitaiko prie bet kokio dizaino. Taip pat šviesiai mėlyna, šviesiai žalia, sidabro pilkumo arba šviesiai kreminiai atspalviai padės vizualiai padidinti nedidelę erdvę ir nuteiks maloniai bei nevargins.

Tobulas Apšvietimas Virtuvėje

Virtuvėje, kaip ir visuose namuose, svarbus tiek bendras, tiek funkcinis, tiek akcentinis apšvietimas. Bendrąjį apšvietimą reikia pasirinkti atsižvelgiant į patalpos dydį, galima kabinti šviestuvą prie lubų ar įmontuoti į LED bėgelius, čia jau priklauso koks Jūsų namų stilius.

Funkcinis apšvietimas virtuvėje yra darbastalio apšvietimas. Jis dažniausiai montuojamas po spintelėmis, galite rinktis LED apšvietimą ar kitokį apšvietimo tipą, bet nepamirškite jo projektuojant baldus.

Tinkamiausios Baldų Medžiagos

Taigi, įrenginėjant virtuvę, reikia nepamiršti pagrindinės virtuvės paskirties, maisto gaminimas, kadangi gamindami maistą daug judame, virtuvės baldai turi neturėti aštrių kampų, į kuriuos galima užsigauti. Taip pat baldai turi būti atsparūs temperatūros kaitai, drėgmei, garams ir kitiems faktoriais, su kuriais susidūriame gamindami maistą. Nerūdijantis plienas, mediena ir granitas yra vienos populiariausių medžiagų, naudojamų virtuvinių baldų gamybai. Šios medžiagos yra pakankamai atsparios aplinkos poveikiui, o taip pat jas lengva valyti.

Vitmedis Songaila jauki ir patogi virtuve

 

Didesnė erdvę – Komfortiškumo Jausmas

Kitas labai svarbus aspektas, kurio privalote nepamiršti perkant virtuvės baldus – erdvės išsaugojimas. Baldai neturi užimti didžiosios dalies virtuvės kambario erdvės. Geriau rinktis laisvesnę aplinką, nes joje galėsite laisviau ir greičiau judėti bei atlikti įvairias funkcijas.

Pagal virtuvės erdvę išsirinkite tinkamą virtuvės baldų konfigūraciją, patartina, kad dienos metu darbo stalo paviršius būtų apšviestas natūralia šviesa. Jei virtuvėje pakankamai vietos, rekomenduojama projektuoti „salą", ji gali būti ne tik papildomas darbinis paviršius, bet ir virtuvės akcentas. „Salos" paviršiuje galima montuoti kaitlentę ar plautuvę, prie jos galima suformuoti papildomas sėdėjimo vietas.

Virtuvės Suskirstymas į Zonas

Taip pat norint išsaugoti erdvę ar turint mažą virtuvę, prieš perkant virtuvės kompletą, reikia pagalvoti, kiek apytiksliai gali prireikti stalčių ar spintelių. Tai padaryti galima labai paprastai, tiesiog suskirstyti virtuvę į atskiras penkias zonas.

  • Maisto produktų zona. Šioje zonoje laikomi konservuoti arba ilgalaikiai produktai (tokie kaip cukrus, miltai, kruopos) stovi šaldytuvas.
  • Indų laikymo zona. Šioje zonoje laikomi įvairūs, indai ir įrankiai, kiti reikalingi prietaisai, puodeliai, stiklinės.
  • Valymo zona. Į šią zoną įeina kriauklė, indaplovė, šiukšliadežė, spintelė indams bei valymo ir plovimo priemonėms.
  • Ruošos zona. Čia vyksta įvairūs procesai prieš kepant ar verdant. Laikomi puodai, įvairios talpos, įrankiai.

Gaminimo zona. Čia stovi viryklė, gartraukis, mikrobangų krosnelė.

Pagalba Pasirenkant Virtuvės Baldus

Išsirinkti ir suplanuoti kaip turi atrodyti virtuvė išties nelengvas uždavinys. Yra nemažai informacijos šia tema, tačiau geriausia kreiptis į baldų namams ekspertus. Vitmedis baldų gamybos specialistai padės įgyvendinti net pačias sunkiausias idėjas ir išpildys kiekvieno šeimininko lūkesčius. Mūsų komanda visada nusiteikusi padėti ir pasiūlyti jums labiausiai tinkantį sprendimą.