Keičiantis gyvenamajai vietai ar atnaujinant senus namus kiekvienas susiduria su virtuvės įrengimu. Priklausomai nuo virtuvės dydžio kiekvienam yra reikalingi virtuvės baldai. Dažnai žmonės pasimeta ir nesupranta kiek kokių spintelių jiems prireiks, todėl vienas svarbiausių dalykų yra planavimas. Prieš užsisakant baldus, vertėtų pagalvoti apie tam tikrus aspektus. Pateikiame pagrindinius klausimus, kurie padės Jums apsispresti, kokios virtuvės Jums reikia:
- Koks Jūsų šeimos dydis ir ar joje artimiausiu metu nusimato pokyčiai?
- Ar šeimoje yra mažamečių vaikų?
- Kaip dažnai gaminsite maistą virtuvėje?
- Ar būna, kad virtuvėje vienu metu maistą gamina keli asmenys?
- Kaip norite organizuoti maisto gaminimo vietą?
- Koks asmenų, gaminančių maistą virtuvėje, ūgis?
- Ar dažnai valgysite virtuvėje?
- Kiek žmonių vienu metu valgys prie virtuvės stalo?
- Kuo užsiimate virtuvėje be maisto gaminimo (priimate svečius, žiūrite televizoių, skalbiate, ilsitės, lyginate, maitinate naminius gyvūnus)?
- Ar yra galimybė Jūsų būste padidinti virtuvės erdvę?
- Ar virtuvėje reikalingas papildomas apšvietimas?
- Kokią buitinę techniką planuojate įsigyti ir ar visa planuojama technika bus integruota į baldus?
- Kokius virtuvėje naudojamus papildomus buities prietaisus turite ar planuojate įsigyti?
- Kokį kiekį produktų planuojate laikyti virtuvės spintelėse?
- Kur yra išdėstytos virtuvės kambario komunikacijos (elektros rozėtės, vandentiekis, kanalizacija, ventiliacijos angos)?
- Kokiame aukštyje yra palangės?
- Ar virtuvėje yra nestandartinių kampų, nišų, kolonų ir kaip jas norite išnaudoti ?
- Koks virtuvės stilius jums imponuoja (klasikinis ar modernus)?
- Kokios spalvos virtuvės baldų pageidaujate?
Nors klausimų iš ties nemažai, tačiau tai vienas svarbiausių dalykų norint įsirengti atitinkančią Jūsų poreikius virtuvę. Vieni sunkiausių klausimų yra apie spintelių skaičių ir naudojamus daiktus maisto gamybai. Norint viską sutalpinti ir jaustis komfortiškai, reikia plačiau pagalvoti apie turimus ar būsimus elektros prietaisus, indus, puodus ir pan.
Daiktų vieta virtuvėje
Taigi, aptarėme, kad vienas sudėtingiausių klausimų yra kaip išdėlioti naudojamus daiktus virtuvėje. Nepagalvojus apie maisto gamybos indus, prietaisus, galite neteisingai išsirinkti spintelių kiekį.
Kiekvienas susiduriame su begales daiktų virtuvėje. Tai stalo įrankiai, indai, maisto gaminimo ir ruošimo įrankiai, elekriniai prietaisai ir dar daug kitų įvairių daiktų, kurie reikalingi gaminant maistą. Labai svarbu atsižvelgti į kasdieninius poreikius ir patogumą. Įsivaizduokite kaip būtų nemalonu, jei kasdien beklupint ant grindų reikėtų ieškoti šakutės ar kitų įrankių iš spintelės apačioje esančio stalčiaus ar išplautus indus krauti į džiovyklę tolimiausiame virtuvės kampe, kiekviena tokia situacija ilgainiui pradėtų kelti diskomfortą.
Tikriausiai įprasta, kad stalo įrankiai būna sudėti pastatomųjų spintelių viršutiniuose stalčiuose, o indų džiovyklos virš kriauklės ar šalia indaplovės. Na, o rečiau naudojami daiktai puikiai tinka ir kur nors apačioje, sunkiau pasiekiamose vietose. Aišku, čia matomas planavimo individualumas. Pavyzdžiui, viena šeima sulčiaspaudę gali laikyti atokiau, nes sultis spaudžia vieną du kartus per mėnesį, o kita tuo tarpu kiekvieną rytą mėgaujasi šviežiu gėrimu.
Beje, mąstant, kokia vieta kokiam daiktui labiausiai dera, verta pagalvoti, kokių daiktų neprireikia gana ilgą laiką. Tuomet pasidaro įdomu, ar vėliau jums jų prireiks, ar taip ir liks apkloti dulkių sluoksniu. Ko gero, kai kada protingiau atsikratyti iš sovietinių laikų atėjusio stereotipo viską kaupti. Na, o jei vis dėlto yra kažkas, ko prireikia, bet itin retai, nebloga išeitis – kita patalpa (sandėliukas ar pan.).
Atviros lentynos
Nemažas virtuvės baldų dėmesio objektas – atviros lentynos. Viena vertus, tai asociacija su grožiu, tačiau, žvelgiant kitu kampu, atvirumas ne visada praktiškas. Kodėl? Ogi todėl, kad atviros lentynos gali tapti dulkių ir riebalų magnetu. O tai priverčia susimąstyti apie didesnes laiko sąnaudas besitvarkant. Visgi palyginti nebloga mintis tokiose lentynose laikyti kasdien naudojamus daiktus. Tačiau norint išvengti ilgo tvarkymosi, atviro dulkių kaupimosi, vertėtų vengti atvirų lentynų.
Dar viena erdvė yra tarp pastatomų ir pakabinamų spintelių. Tai puiki vieta prieskoniams, mentelėms ar popieriniams rankšluosčiams. Struktūra nesudėtinga: vamzdelis, o ant jo – įvairiausi laikikliai, pakabos. Iš tikrųjų šis sprendimas yra ir labai praktiškas, ir estetiškas, kadangi viskas, ko reikia, ranka pasiekiama ir taip išdėlioti įrankiai papildo virtuvės dizainą.
Pastatomos spintelės – vieta sunkesniems ir didesniems daiktams: tarkavimo mašinos, puodai, skardos, ar stambesni maisto produktai (grūdai, miltai, makaronai ir t.t). Pakabinamuose spintelėse dažniausiai laikomi lengvesni daiktai, įrankiai, stiklinės, puodeliai, lėkštės ar prieskoniai. Taigi, norint patogiai sudėlioti virtuvės įrankius, planuokite kiek reikės virtuvės baldų (spintelių, stalčių) atsižvelgiant į naudojamus daiktus virtuvėje.
Vitmedis Komanda – Baldų Gamybos Ekspertai
Tinkamas spintelių ir apskritai visos virtuvės erdvės suprojektavimas yra tarytum savotiškas menas. O padėti Jums sukurti šį meną galime mes, Vitmedis komanda. Kuri su malonumu prisitaikys prie kiekvieno šeimininko užgaidų, patars ir pasiūlys geriausius sprendimus Jūsų virtuvėje.