Loftas – tokia novatoriška, magiška ir netaisyklinga erdvė. Loftas, kaip būstas, atsirado pramonės patalpas rekonstruojant į gyvenamąsias – dėl šios priežasties loftų stilius yra kitoks nei įprastų butų. Vis daugiau naujakurių stengiasi rinktis ne kruopščiai suplanuotus butus, bet, priešingai, – loftus, kurie pasižymi asimetrija, erdvių išdėstymo netaisyklingumu ir savotišku jaukumu. Tačiau už kiekvieno sprendimo įsigyti loftą slypi daug nerimo ir baimės: kokias medžiagas rinktis, kaip atskirti erdves ir kokius baldus įsigyti. Šiame straipsnyje apie visa tai.
Virtuvė
Kalbėti apie lofte esančius kambarius kone neįmanoma – viskas priklauso nuo to, kaip bus atskirtos erdvės, o jos kiekvienu atveju atskiriamos individualiai ir skirtingai. Visgi, yra tam tikri principai, kuriais vadovaujantis turėtų būti suskirstoma lofto erdvė. Štai virtuvės epicentru dažniausiai tampa valgomasis stalas su kėdėmis aplink. Rekomenduotina, kad stalas būtų masyvus, geriausia – iš medžio.
Atminkite, kad stalas funkcionuos ne tik kaip valgymo vieta, bet ir kaip erdvių atribojimas. Taip pat svarbu ir tai, kur bus patalpintos spintelės ir stalčiai, kuriuose galėsite laikyti virtuvinius „rakandus“ – mat vienas esminių lofto principų yra toks, kad būtų matoma kuo mažiau daiktų. Spinteles ir stalčius siūloma įrengti vienoje sienoje ir daugiau neišsiplėsti. Šias daiktų laikymo erdves geriausia gaminti iš medžio, o štai patys reikmenys ir indai lai būna iš plieno – naudodami šias medžiagas sukursite pačią geriausią lofto virtuvės erdvę.
Miegamasis
Dažniausiai loftuose miegamojo zona išsiskiria tuo, jog yra aukščiau už visas kitas erdves. Patekimas į miegamąjį – fantazijos ir sumanymo reikalas: štai vieni įsirengia kopėčias, kiti lipa laiptais, treti taip įmontuoja spinteles, kad šios pasitarnautų kaip plačios pakopos. Miegamasis turėtų būti bent minimaliai atribotas nuo bendro erdvės – tam gali pasitarnauti stiklinės pertvaros, medienos širma. Miegamojo centre – minimali, žema lova, kurios čiužinį laiko medinis rėmas.
Alternatyva tokiam mediniam miego baldui – metalinė, moderni lova. Kad ir kokią lovą pasirinktumėte, nesuklysite patalpindami ją į patį kambario vidurį. Dargi miegamajame yra svarbi pakaba, ant kurios laikysite savo drabužius. Tai itin paprasta, metalinė pakaba. Jei vengiate savo drabužius laikyti atviroje erdvėje, galite rinktis įrengti spintą, tačiau čia loftas diktuoja dar vieną taisyklę – jei spinta, tai tik per visą sieną, ir tik nuo grindų iki lubų. Tiesa, dažniausiai lofto miegamieji būna neerdvūs, todėl drąsiai kambaryje naudokite veidrodžius – jie kaipmat padidins erdvę vizualiai.
Svetainė
Šios erdvės puošmena – stalas ir kilimas po juo. Svetainės zona neturi būti itin išpuošta, priešingai – joje turėtų vyrauti minimalistinės poilsio nuotaikos. Rekomenduojama svetainės kambaryje patupdyti medinį staliuką, kuris kviestų išgerti kavos arba būtų patogus pasidėti knygas. Nors staliukas iš medžio geriausiai įkūnytų visą lofto interjerą, galima rinktis ir stiklinį žurnalinį staliuką. Bet kokiu atveju, kad ir kokį staliuką pasirinksite, po jais būtinai patieskite kilimą. Kuo didesnis kilimas, tuo didesnė erdvė suteikiama svetainei. Patartina, kad kilimas būtų kuo ryškesnis ir žaismingesnis.
Vonios Kambarys
Tai toji lofto zona, kurioje vyrauja itin skirtingų medžiagų ir audinių dinamika. Nors visame lofte turėtų dominuoti medinis grindinys, vonioje jo venkite – geriau vonios kambarį dekoruokite plytelėmis, plytelių mozaika. Dėl ribotos erdvės yra siūloma dušo kabiną atskirti stiklo blokais – kabina bus permatoma, bet tai ne tik pridės jaukumo, bet ir vizualiai padidins erdvę vonios kambaryje. Visa likusi įranga lai būna iš plieno, stiklo ir keramikos. Taip pat nepamirškite derinti rankšluosčių spalvos – rekomenduojama, kad šie būtų molio, tamsiai rudos ar pilkšvos spalvos.
Visa Kita
Nors lofte yra įprasta naudoti „šaltas“ medžiagas, prisiminkite, kad svarbi ir minkšta tekstūra, daug šviesos ir gyvybės. Loftą kaipmat paįvairinsite įrengdami minkštus kampus – naudokite senus ar naujus odinius fotelius, neįprastų proporcijų sofas. Loftui būdinga šviesa, todėl turėkite omenyje, kad langai turi būti dideli, dažnai net per visą sieną. Taip pat svarbu atsiminti, kad loftas – tai erdvė, skirta netaisyklingumui ir pokyčiams, todėl eksperimentuokite ir nesuteikite daiktams jų pastovios vietos.
Nuotraukos šaltinis: https://www.thespruce.com/loft-decor-ideas-7481064