Vonios baldai

Vonia – neišvengiamai būtina mūsų būsto zona, kurią visuomet norime įsirengti kuo patogiau ir subtiliau. Deja, ne visos mūsų interjero užgaidos gali būti įgyvendintos dėl erdvės trūkumo ar kitų priežasčių.

Svarbu nepamiršti, kad tik kruopščiai ir atidžiai viską suplanavus ir išmatavus, vonios kambarį įsirengsite be trūkumų ir tokį, apie kokį svajojote. Štai keli patarimai, kokius vonios baldus rinktis ir kaip nepasiklysti juos renkantis.

Dušas ar vonia?

Tai kone dažniausias klausimas, užklumpantis naujuosius būsto šeimininkus ar gyventojus, darančius remontą. Viena vertus, vonia daugeliu atveju yra suvokiama kaip atgyvena, kita vertus, dušo kabiną mėgsta tikrai ne visi. Kaipgi apsispręsti? Pirmiausia, viską padiktuoja pati vonios kambario erdvė: jei vietos vonios kambaryje nėra daug, siūloma įmontuoti dušo kabiną, geriausiai apvalią – taip bus sutaupoma vietos. Mažų erdvių vonios kambariams yra svarbu, kad dušo kabinos gali būti su slankiojančiomis durelėmis, kas yra itin aktualu, kai norima baldais užimti kaip įmanoma mažiau vietos. Tiesa, mažame vonios kambaryje galima pastatyti ir pačią vonią – tokiu atveju jos lokacija turėtų būti prie sienos, o pats vonios baldas – keturkampis.

Štai jeigu jūsų vonios kambarys yra erdvus ir jame galite įgyvendinti savo interjerines svajones, yra siūloma naudoti ne dušo kabiną, o vonią. Didesnėje erdvėje vonios baldas atrodys gracingai ir elegantiškai, o ypač tokį įvaizdį padės sukurti netradicinė vonios forma – ovali ar šešiakampė. Patalpinę vonios baldą viduryje kambario, galėsite mėgautis prabanga ir komfortu.

Taip pat, neretai kyla klausimas: iš kokios medžiagos pagaminta vonia yra ilgaamžė? Pirmiausia, žinoma, atsakysime, kad patvariausia ir ilgiausiai funkcionuojanti vonia, – akmeninė. Kita vertus, akmeninės vonios specifiškumas ir išskirtinumas patinka tikrai ne kiekvienam, todėl taip pat rekomenduotinos yra plieninės vonios. Pastarosios pasižymi net tik ilgaamžiškumu, bet ir greitai įšylančiu paviršiumi, o tai užtikrina patogų baldo naudojimą.

Svarbu prisiminti, kad vientisam vonios kambario interjerui turi reikšmės ir vonios baldo spalva bei išvaizda: štai tamsesnių atspalvių vonios baldas sukurs elegancijos kupiną interjerą, o šviesūs, ryškūs baldai užtikrins gyvybingumą.

Klozetas

Kaip neįsivaizduojame vonios kambario be vonios ar  dušo kabinos, lygiai taip pat būtų sunku įsivaizduoti šį kambarį be klozeto. Laikui bėgant, vis mažėja būstų, kuriuose tualetas ir vonia būtų perskirti ir padaryti du atskiri kambariai – šiuolaikiniuose namuose tualetas ir vonia sudaro vieną, kiek erdvesnį kambarį. Tačiau vis kyla klausimas: ar klozetą tvirtinti prie grindų, ar įmontuoti pakabinamą klozetą? Viena vertus, pakabinami klozetai yra laikomi modernumo požymiu: šie pakabinami baldai reikalauja mažiau priežiūros, juos prižiūrėti yra lengviau, o ir išvaizda estetiška. Kita vertus, prie žemės tvirtinami klozetai yra laikomi klasikiniu variantu, todėl dauguma remontuojančiųjų savo kambarį vargiai nori kardinalių naujovių. Erdvinio suvokimo atžvilgiu, pakabinami klozetai sutaupo daugiau vietos ir vizualiai sukuria erdvesnio vonios kambario įvaizdį. Pakabinamas klozetas gali tapti tikru išsigelbėjimu tuo atveju, jei vonios kambarys yra mažas.

Vonios spintelės

Kaip ir kiekviename būste, vonios kambaryje nuolatos atsiranda abejotino reikalingumo daiktų, kurie niekšiškai užima vietą ir vizualiai mažina erdvę. Kad būtų galima išvengti tokios situacijos, yra svarbu vonios kambaryje patalpinti spinteles: tiek pakabinamas, tiek įmontuojamas po praustuvu, tiek pastatomas šonines.

Vonios kambaryje rekomenduojama įrengti medines vonios spinteles, kurios sukurs lengvumo ir grakštumo pojūtį. Spinteles iš medžio galima pagaminti įvairiausių formų ir išmatavimų, taip pat papuošti jas gražiais raižiniais. Medinės spintelės vonioje sukurs ne tik jaukumą, bet ir pagelbės palaikant švarą ir nepriekaištingą tvarką vonios kambaryje.

….ir kitos vonios kambario detalės

Aukščiau yra išvardinti esminiai ir svarbiausi vonios kambario baldai, tačiau akivaizdu, kad tie jais patalpos įrengimas nesibaigia. Štai yra svarbu atkreipti dėmesį ir į vandens maišytuvus. Pastarųjų turėtų būti tiek, kiek vandens šaltinių yra vonios kambaryje. Racionaliai rinkitės vandens maišytuvus, apskaičiuodami jų aukštį ir numatydami vandens tekėjimo kryptį. Nepamirškite, kad yra svarbus ir vandens maišytuvų stilius: minimalistiniai maišytuvai tiks klasikos mėgėjams, o štai norintiems „gyvo“ interjero siūloma rinktis modernius vandens maišytuvus.

Nepamirškite vonios kambario pagyvinti augalais ar dekoro detalėmis: smilkalais, vazomis ar net sienos mozaika.

Susisiekite su mumis

Sukursime jums išskirtinę ir jaukią erdvę, atitinkančią jūsų poreikius ir lūkesčius.

lt_LTLithuanian
Slinkti į viršų