Svetainės baldai

Iš pirmo žvilgsnio svetainės kambarys gali rodytis it didelis baldų, spalvų ir dekoracijų chaosas. Neretai dėl šios priežastis naujakuriai baiminasi eksperimentuoti įkurdami naująją svetainę ar perdaryti kambarį, kuris jau buvo įrengtas. Tačiau nereikėtų bijoti įsirengti savo svajonių svetainę – jūs visuomet galite vadovautis profesionalų sudarytomis patarimų gairėmis. Pastarieji jums dažniausiai pasiūlys sudaryti tikslų svetainės planą, apsvarstyti turimą biudžetą ir įvertinti savo gyvenimo būdą – štai pagrindiniai poliai, kuriais turėtų remtis visi planuojantieji įkurti savo svajonių svetainę.

Pagrindiniai svetainės baldai

Nors yra žinoma daugybė svetainės kambaryje dominuojančių stilių, visgi manoma, kad yra išskirtiniai baldai, be kurių svetainės kambarys, regis, negali funkcionuoti. Pirmoje vietoje, be abejonės, puikuojasi sofa ir visi greta jos einantys minkštieji baldai. Norėdami pasirinkti optimaliausią variantą, turite atkreipti dėmesį į sofos medžiagiškumą – kokia medžiaga yra apvilkta sofa; taip pat yra svarbu išsiaiškinti, iš ko pagamintos vidinės baldo detalės ir karkasas. Rekomenduotina rinktis odinius ar gobelenu dengtus baldus – jie suteiks lengvumo ir elegancijos jausmą.

Ne mažesnę svarbą svetainėje turi ir stalas. Tiesa, kalbėdami apie stalą svetainės kambaryje, esame drąsūs varijuoti – mat yra sveikintina rinktis tiek kavos staliuką, tiek didelį, masyvų pietų stalą. Kavos staliukas turėtų būti derinamas prie bendrojo svetainės interjero: štai jei kambaryje dominuoja šiuolaikinis stilius, rinkitės metalinių kojų ir stiklinio paviršiaus staliuką, o štai pasirinkus klasikinį svetainės interjerą, yra būtinas medinis staliukas. Didelis pietų stalas svetainės kambaryje taip pat turėtų būti derinamas prie bendrojo kambario stiliaus. Tiesa, kadangi tai yra didelis, dažnai ir plačių gabaritų baldas, derėtų parinkti racionalią jo vietą kambaryje: stačiakampio ar kvadrato formos stalas dažniausiai bus statomas prie sienos, o štai ovalus stalas geriau atrodys kambario viduryje.

Tiesa, yra svarbu paminėti, kad mediniai staliukai ir stalai yra ne tik ilgaamžiai, patvarūs, bet ir tinkantys kone daugybėje interjerų. Jei jūsų svetainė neturi tiksliai apibrėžto stiliaus, būkite drąsūs ir rinkitės medžio baldą. Jei baiminatės dėl drėgmės, kuri gali turėti žalingos įtakos jūsų mediniam stalui, nurimkite: medinius stalus nuo drėgmės efektyviai apsaugo aliejus. Aliejumi įtrinti mediniai baldai tampa ne tik atsparūs drėgmei, bet ir daugiau žvilga, blizga. Baldų ištepimo aliejumi procedūrą rekomenduotina atlikti kas pusmetį.

Skandinaviškasis minimalizmas

Šio stiliaus svetainės kambaryje baldai pagal svarbą bus išdėstomi jau kiek kitaip, o pagrindinė interjero mintis – kuo mažiau baldų, tuo geriau ir akiai maloniau. Skandinaviško interjero kambaryje rekomenduotina patalpinti tik būtiniausius baldus – staliuką, sofą ar vietoj jos – tik minkštų pufų. Siūlytina naudoti megztą tekstūrą, patalpas dekoruoti žvakėmis. Apskritai, skandinaviško stiliaus svetainės kambarys pasižymi natūralaus medžio imitacijomis, dažniausiai pastebimomis balduose: tai gali būti ir raižiniai, esantys ant staliuko kojų; tai gali būti ir lentynos, kuriose puikuosis knygos ir nuotraukos. Baldai iš medžio tarsi apjungia skandinaviškąjį interjerą, suteikdami jam jaukumo, šviežumo ir ilgaamžiškumo jausmą. Tiesa, net ir mažų išmatavimų svetainėje galima sukurti erdvumo ir talpumo pojūtį – griežtos linijos, odiniai baldai ir medienos panaudojimas kambaryje visa tai įgyvendina.

Klasikinis svetainės kambario modelis

Įrengdami savo svajonių svetainę pagal klasikinio modelio gaires, neišvengiamai susidursite su štai tokia baldų hierarchija kambaryje: sofa ir ją lydintys du masyvūs foteliai, pietų stalas ir didelis kilimas.  Kad ir kokio dydžio sofa bebūtų, rekomenduotina ją statyti šalia kambaryje esančių langų – taip sukursite aiškų kambario zonų paskirstymą. Dar viena esminė zona svetainėje – valgomojo erdvė. Klasikinio modelio svetainėje dažniausiai naudojami mediniai, gana dideli stalai, prie kurių derinamos medinės, ar bent jau medinių motyvų turinčios, kėdės. Štai rekomenduotina, kad stalo aukštis būtų 74-76cm., o plotis – apie 60 cm. Šie išmatavimai leis ne tik sukonkretinti stalo paieškas, bet ir susikurti racionalią valgomojo erdvę svetainėje. Žinoma, yra svarbus ir kilimas – šio kambario elemento koloritą derinkite su sienomis, užuolaidomis ir pagalvėlėmis ant sofos.

Vien žodis „Svetainė“ pasako jos reikšmę, mūsų pagalba padarykite ją nuostabia vieta priimti svečius.

Susisiekite su mumis

Sukursime jums išskirtinę ir jaukią erdvę, atitinkančią jūsų poreikius ir lūkesčius.

lt_LTLithuanian
Slinkti į viršų