Kaip išsirinkti tinkamiausius baldus namams ar ofisui?

baldai virtuvei

Kai norisi įsirengti tokį būstą, apie kokį svajojate, yra svarbu nepasimesti sprendimų ir pirkinių gausoje. Daugybė baldų, daugybė spalvų ir pagundų tampa didžiosiomis kliūtimis. Tačiau yra keletas gairių, kurios padės Jums įsirengti namus ar biurą elegantiškai ir, svarbiausiai, optimaliai.

Virtuvės baldai

Štai kone didžiausias galvos skausmas yra išsirinkti tinkamus virtuvės baldus. Įvairūs stalviršiai, įvairialypės komplektacijos ir vienas už kitą modernesni mechanizmai kaip reikiant apsunkina pasirinkimą. Tačiau virtuvės baldai neturėtų kelti didesnių problemų, jei vadovausitės atitinkamomis įžvalgomis.  Pirmiausia, virtuvės baldai neturėtų būti užgožiantys ar kitaip sumažinantys erdvės pačioje virtuvėje. Norint išvengti šios klaidos, yra privalu itin gerai žinoti virtuvės kambario matmenis ir pritaikyti juos renkantis baldus. Antra, savo funkcijas puikiai atlieka ir pakabinami virtuvės baldai, kurie ir leidžia sutaupyti vietos, ir yra patogūs naudoti. Galiausiai, plačiai rekomenduojami yra kampiniai virtuvės baldai, kurie proporcingai užpildo erdvę, tačiau jos nesumažina.

Svetainės baldai

Žinoma, svetainės baldų paieškos taip pat gali užtrukti arba jau įsigyti baldai gali neišpildyti Jūsų lūkesčių. Svetainės baldai -  tai tarsi Jūsų būsto veidas, todėl suprantama, kad juos renkantis reikia nemažai pastangų, laiko  ir atidumo. Štai kone pagrindinė taisyklė, renkantis baldus svetainei, - tai baldų stiliaus vientisumas, spalvinės gamos suderinamumas ir proporcingumas. Svetainės baldai, visų pirma, privalo būti proporcingi kambariui: ne per dideli ir paliekantys reikiamą kiekį erdvės. Be kita ko, baldai turi būti suderinti su bendru svetainės stiliumi, išlaikyti tokią pačią interjero stilistikos mintį. Taip pat svarbu ir tai, jog svetainės baldai būtų funkcionalūs – ne tik padėtų sukurti jaukią atmosferą, bet ir talpintų reikiamus daiktus, būtų komfortiški.

Vaikų kambario baldai

Nors suaugusieji į savo kambario dizainą investuoja daug laiko ir kaštų, visgi mažųjų kambario įrengimas neretai tampa kur kas sunkesniu procesu. Vaikų kambario baldai yra kur kas spalvingesni, įdomesnių formų ir matmenų. Pirmasis kriterijus, padėsiantis išsirinkti tinkamus vaikų kambario baldus, tai vaiko pomėgių išsiaiškinimas – žinodami, kokiais herojais domisi ir žavisi Jūsų atžala, galėsite sukurti jaukią atmosferą kambaryje. Tiesa, vaikų kambario baldai turi būti ne tik gražūs ir žaismingi, bet ir saugūs – štai jei vaikas yra dar visai mažas, jo lovelė turi  būti su atitinkamomis grotelėmis. Be kita ko, vaikų kambario baldai privalo derėti su visu kambario interjeru, su vyraujančiomis spalvomis ir proporcijomis.

Vonios kambario baldai

Estetika, modernumas ir subtilus tekstūrų derinimas – visi šie žodžiai skirti nepriekaištingam vonios kambariui. Kaip žinia, vonios kambarys paprastai nepasižymi didele erdve – priešingai, tai yra riboti išmatavimai, kuriuos norisi išnaudoti kaip galima optimaliau. Vonios kambario baldai ir jų pasirinkimas netaps dilema, jei atminsite, jog renkantis vonios kambario baldus, svarbiausia yra vadovautis funkcionalumo kriterijumi. Mažoje patalpoje statomi baldai turi pasižymėti patogumu, jų išplanavimą reikia derinti su vonios kambario matmenimis ir netgi numatyti kenksmingus faktorius. Tiesa, vonios kambario baldai  turėtų būti atsparūs drėgmei, lengvai valomi ir patogūs naudoti. Nereikėtų bijoti vonios  kambario  interjerą paversti išskirtiniu – derinkite skirtingas tekstūras ar paįvairinkite spalvinę gamą.

Baldai ofisui

Biuro interjeras ir koloritas yra nepamainomas įmonės atspindys ir reprezentacija, todėl įmonės yra linkusios investuoti į biuro įvaizdžio kūrimą. Be abejo, ofiso interjeras priklauso nuo veiklos, kuria įmonė verčiasi, tačiau kad ir kokia veikla tai būtų, įmonės siekia geriausio ir unikaliausio įvaizdžio. Tokį rezultatą galima lengvai pasiekti, jei yra vadovaujamasi atitinkamais kriterijais. Štai kone pagrindinis aspektas renkantis ofiso baldus – baldų medžiaga ir funkcionalumas. Baldai ofisui turi būti pagaminti iš patvarios ir ilgaamžės materijos, taip pat, baldai ofisui privalo būti pritaikyti mažai ofiso erdvei ir išpildyti visus darbuotojų patogumui keliamus reikalavimus. Be kita ko yra svarbu, kad baldai ofisui būtų modernūs, estetiški ir išlaikytų bendrą ofiso erdvės dizainą.

Tampa aišku, kad išsirinkti baldus atitinkamai patalpai yra nesunku, jei tik yra vadovaujamasi atitinkamomis taisyklėmis ir gairėmis.