VIRTUVĖS BALDŲ GALERIJA

Nors virtuvė yra suvokiama kaip maisto gaminimo ir jo skanavimo patalpa, visgi nereikėtų apsirikti ir taip supaprastinti šios būsto zonos. Laikui bėgant, virtuvės patalpos įgauna vis daugiau svarbos – mat jose ir gaminama, ir valgoma, ir, dažnai, sutinkami draugai, kolegos ar tiesiog linksmai leidžiamas laikas. Virtuvės interjero ir svarbiausių baldų racionalus suplanavimas – štai kas užtikrins jaukumo ir estetikos jausmą virtuvėje. Tik viską apsvarstę ir įsitikinę, kad jūsų planas užtikrins ergonomiškumą ir komfortą, galėsite jaustis drąsiai įrengdami naująją savo būsto virtuvę. Juk virtuvė – tai namų širdis.

Mediena virtuvėje

Medienos plokštės ir graviruota mediena jūsų virtuvėje sukurs tikrą gracijos, jaukumo ir puošnumo jausmą. Mediena, kaip medžiaga, skirta baldų gamybai, yra įvairiapusė ir daugialypė: iš jos galima išgauti daug skirtingų paviršių, parinkti norimą blizgėjimo variantą, pritaikyti skirtingus ornamentus. Būtent dėl šios priežasties mediena yra viena labiausiai paplitusių medžiagų virtuvės baldų gamyboje. Natūralaus medžio imitacija yra tinkama ne tik spintelėms ar virtuviniams komplektams, medis tinka ir stalviršiams. Pagal medienos dominavimą virtuvės balduose yra skiriami skirtingi virtuvės interjero tipai: šiuolaikinis, klasikinis ir kaimiškas. Štai šiuolaikinis stilius pasižymi moderniomis konstrukcijomis, medienos motyvų jame mažai, bet štai klasikiniame ir ypač kaimiškame stiliuje mediena dominuoja. Klasikinis interjeras džiugina akį medinėmis durelėmis, dirbtinio medžio tekstūromis, dekoruotomis detalėmis. Kaimiškas virtuvės stilius pasižymi natūralaus medžio imitacija, dauguma virtuvėje esančių baldų yra apipavidalinti medžiu, dominuoja grubesnio standarto baldai.

Pagrindiniai Virtuvės Baldai

Ne paslaptis, jog nė viena šeimininkė neišsiverčia be šių trijų pagrindinių virtuvės baldų: šaldytuvo, viryklės ir plautuvės. Yra teigiama, jog tarp šių baldų turėtų būti kuo mažesnis atstumas – mat tik tuomet sukiotis virtuvėje bus išties paprasta ir patogu. Šaldytuvą, manoma, yra geriausia rinktis tokį, kuris išpildytų jūsų šeimos poreikius – svarbiausia pasirinkti tinkamo dydžio baldą. Išsirinkę jus tenkinantį šaldytuvo dydį, pravartu įvertinti ir jo vidų: ar yra atskiros lentynos skirtingiems produktams, ar šaldytuvo vidus apsaugotas nuo nemalonaus kvapo, pelėsio ar bakterijų kaupimosi. Plautuvės planavimas taip pat reikalauja nemažai pastangų. Labiausiai rekomenduotina įsigyti keramikinę plautuvę, kuri nesurūdys ir tarnaus ilgą laiką. Jei jūsų biudžetas, skirtas virtuvės įrengimui, yra ribotas ir keramikinė plautuvė nėra jūsų prioritetas, siūloma rinktis lieto metalo plautuvę, kuri būtų bespalvė – mat tokios, lyginant su plastmasinėmis ir spalvotomis, tarnauja nepalyginamai ilgiau. Yra patariama plautuvę „įmontuoti“ į spintelę, o jei jūsų valgomajame yra stalas – sala, jauskitės drąsūs plautuvę planuodami būtent ten. Taip pat, šiandien vietoj įprastos viryklės yra rekomenduotina rinktis kaitlentę, kuri ne tik sutaupo vietos, bet ir yra patrauklesnė akiai.

...ir kiti svarbūs virtuvės baldai

Dažna baldų planavimo problema – maža virtuvė. Tokiu atveju yra patariama baldus dėlioti „L“ raidės forma – baldai, statomi palei sienas, užtikrins ne tik laisvą judėjimą patalpoje, bet ir bus funkcionalūs, patogiai išdėstyti. Kaip žinia, virtuvėje spintelės yra neišvengiamos. Kuo mažesnė virtuvė – tuo lengvesnės ir mažesnės turėtų būti pačios spintelės. Taip pat, venkite atvirų lentynų, neuždaromų spintelių – toks vaizdas bus neestetiškas. Patogiai šeimininkauti virtuvėje galėsite tik tokiu atveju, jei spinteles pakabinsite viename aukštyje ir jos turės dureles, kurios pridengs visą spintelėse esantį turinį. Taip pat labai svarbus virtuvės akcentas – stalas. Jei galite džiaugtis erdvia virtuve, neabejotinai rinkitės  didelį, patartina – medinį, stalą, prie kurio tilptų ne tik šeimos nariai, bet ir svečiai. Elegantiškas stalas ir prie jo priderintos kėdės sukurs užbaigtumo ir jaukumo jausmą. Be abejo, nepamirškite ir tinkamų šviestuvų. Dažnai apšveitimo „problema“ yra išsprendžiama pakabinant vieną bendrą šviestuvą. Tačiau toks žingsnis nėra pagirtinas – mat virtuvės interjerą atskleisite ir didesnį jaukumą sukursite panaudodami kelis atskirus šviestuvus. Štai rekomenduojama po pakabinamomis spintelėmis pritaisyti LED šviestuvus – mažos, ramios švieselės sukurs atsipalaidavimo atmosferą. Kita vertus, didesnis, bendras šviestuvas yra būtinas – tamsiuoju metų laiku norisi kuo daugiau šviesos, o prieblanda ir romantiškos švieselės ne visuomet tampa išeitimi.

Daugiau gaminamų baldų pavyzdžių galite pamatyti atvykę pas mus į svečius,  ar apsilankę mūsų Facebook puslapyje.

 

Kita mūsų produkcija: BALDAI NAMAMS