Mediniai baldai

Mediniai baldai gaminami jau tūkstančius metų. Skaičiuojama, kad seniausi medinių baldų pėdsakai aptikti Škotijos salose – čia jie buvo kuriami 2000 pr. Kr. Mediniai baldai buvo populiarūs ir kitose – graikų, egiptiečių, romėnų – civilizacijose. Senovės meistrai dažniausiai gamindavo kėdes, stalus, lovas bei kitą buityje reikalingą inventorių. Vietoj pagalvių egiptiečiai naudodavo specialias medines atramas, sofos taip pat buvo gaminamos iš medžio. Mediniai baldai turtingųjų piliečių namuose buvo kur kas dailesni, kruopščiai išdrožti, nulyginti, pagražinti įvairiais raštais ir formomis. Paprasti žmonės medinius baldus gaminosi patys. Dėl įgūdžių, laiko ar įrankių stokos, mediniai baldai jų namuose atrodė prasčiau.

Keičiantis istoriniams periodams, mediniai baldai toliau išliko populiarūs. Namų interjerui jie suteikdavo elegancijos ir prabangos įspūdį, o jų ilgaamžiškumas buvo laikomas aukščiausios kokybės ženklu. Šiandien mediniai baldai gaminami tiek rankomis, tiek pasitelkus specialią įrangą. Technologijų pritaikymas baldų gamyboje sumažino jų kainą, todėl mediniai baldai tapo prieinami platesniam pirkėjų ratui.

Mūsų įmonė klientams siūlo įvairaus stiliaus – klasikinio, Provanso, skandinaviško – medinius baldus, kuriuos lengvai pritaikysite tiek namuose, tiek darbo aplinkoje. Gaminame baldus pagal užsakymą individualiems ir verslo klientams.

Kodėl verta rinktis medinius baldus?
 

Nors šiuolaikinėje baldų industrijoje yra gausu alternatyvų iš medžio gaminamiems baldams, daugeliui mediniai baldai vis tiek lieka pirminiu pasirinkimu. Toks požiūris nestebina, nes yra daugybė priežasčių, dėl kurių šios rūšies baldai išlieka patrauklūs įvairiose pirkėjų grupėse:

    1. Ilgaamžiškumas

Baldų gamyboje naudojama dviejų rūšių – spygliuočių ir lapuočių – mediena. Pirmoji yra minkštesnė, šviesesnė, bėgant laikui įgauna vis tamsesnį atspalvį. Iš spygliuočių medienos pagaminti baldai mažiau atsparūs įbrėžimams, tačiau tai suteikia natūralumo, šiurkštumo įspūdį. Nors baldų, pagamintų iš pušies ar kedro, išvaizda keičiasi, jie tarnauja ilgus metus. Kietesnė mediena yra išgaunama iš ąžuolo, raudonmedžio, didžiojo tikmdežio ir kitų lapuočių. Šių medžių augimo procesas ilgesnis, todėl medienos savybės yra tvirtesnės, o spalva – tamsesnė. Nors kietmedžio baldai brangesni, jų ilgaamžiškumas perduodamas iš kartos į kartą.

    1. Lengva priežiūra

Mediniai baldai yra lengvai prižiūrimi. Ant jų paviršiaus nusėdusios dulkės mažiau pastebimos nei ant stiklinių paviršių, o jas nuvalyti yra labai paprasta – tereikia švelnios šluostės. Tinkamai apdorotas medžio paviršius yra atsparus dėmėms, išsiliejusiems skysčiams.

    1. Universalumas

Mediniai baldai tinka tiek erdvėms namuose, tiek erdvėms lauke. Nėra priežasties, dėl kurios vertėtų atsisakyti medinių baldų svetainėje, virtuvėje, miegamajame ar net vonioje. Visuose kambariuose galima atrasti vietos mediniams baldams. Tai gali būti lentyna knygoms, stalas, prie kurio vakarieniausite su šeima, dailus lovos rėmas, į kurį klosite minkštą čiužinį, virtuvės baldų komplektas ar maža spintelė vonios reikmenims sudėti. Medžio gaminiai bus puikiai pritaikyti ir pavėsinėje – jokia kita medžiaga nebus tokia tvirta ir atspari kintančioms oro sąlygoms.

Medinių baldų pritaikymas priklauso nuo dizainerio bei jūsų namų interjero. Mediniai baldai gali būti įvairių formų ir spalvų, todėl tinka įvairioms – modernioms, jaukioms, šviesioms ar tamsioms – erdvėms.

Vitmedis.lt klientams padeda priimti geriausią sprendimą. Mums svarbu, kad mūsų mediniai baldai jūsų erdvei suteiktu išbaigtumo, jaukumo pojūtį.

mediniai baldai